vistamar
100% korzyści
Hiszpańskie słońce, plaża, wypoczynek lub zysk z wynajmu
Aktualna Oferta

Zakup Grupowy

Czyli jak kupić nieruchomość za ¼ ceny.

Dla klientów, którzy nie chcą lub nie mogą się zaangażować finansowo w zakup całej nieruchomości, proponujemy niesamowite rozwiązanie, które daje mnóstwo korzyści przy dużo niższym wkładzie pienieżnym a mianowicie PROGRAM ZAKUPU GRUPOWEGO.

Jak to działa?

Zakupy grupowe to oparty o zasady sharing economy (ekonomia współdzielenia) program zakupu i efektywnego korzystania z nieruchomości, dzięki któremu klient (uczestnik grupy/rodzina) uzyskuje prawo do używania (pobyt własny lub rodziny) lub czerpania korzyści (z wynajmu) z całej nieruchomości w określonym, z góry ustalonym, czasie w roku - na zasadach uzgodnionych z innymi członkami grupy zakupowej.

Dla kogo?

Program adresowany jest do zorganizowanych grup kilku osób (rodzin, znajomych, przyjaciół, sąsiadów), ale także do pojedynczych klientów (rodzin), którzy nawet nie muszą się znać z innymi uczestnikami grupy, ale chcą efektywnie korzystać z zakupionej nieruchomości unikając przy tym ponoszenia całości wydatków z tym związanych. W naszej ocenie najbardziej efektywne są grupy od dwóch do czterech rodzin (uczestników).

Przykład.

Jako przykład można wskazać, zakup domu z 2 sypialniami, salonem, kuchnią i tarasem lub ogrodem za 100.000 Euro w kompleksie Mar de Pulpi w Hiszpanii przez grupę czterech rodzin (2 osoby dorosłe + 2 dzieci) Każda z czterech rodzin finansuje zakup tylko ¼ nieruchomości uzyskując prawo do korzystania z dwóch tygodni pobytu w domu w okresie wakacyjnym i jednego lub dwóch tygodni lub długich weekendów w pozostałej części roku. Tym samym, wydatkując tylko 25.000 Euro, każda z rodzin zapewnia sobie nieograniczoną czasowo możliwość do spędzania w każdym roku bez dodatkowych kosztów 2-tygodniowego urlopu oraz kilku lub kilkunastu dalszych dni w słonecznej Hiszpanii lub – na zasadzie wymiany z inną grupą – w innym kraju śródziemnomorskim.

Zaproszenie do współpracy.

Masz gotową grupę (np. 2 lub 3 rodzin) zainteresowaną zakupem, a może poszukujesz innych rodzin lub partnerów zainteresowanych współpracą? Mamy wiele innych inteligentnych rozwiązań oraz innowacyjnych pomysłów, więc jeśli rozważasz zakup lub zakup grupowy zapraszamy do kontaktu z nami. Wypełnij Formularz lub Zadzwoń do nas.
Wybierz nieruchomość, z której chcesz korzystać, a my znajdziemy sposób jak to zrealizować.

Aktualna Oferta

Korzyści

Pobyt wakacyjny i urlopowy.
Kalkulacja takiej inwestycji oznacza, że już od pierwszego roku każda rodzina ograniczy swe wydatki na pobyty urlopowe w atrakcyjnych miejscach nad Morzem Śródziemnym, a po 10 latach pobyty takie będą faktycznie za darmo, gdyż można szacować, że w tym czasie suma wydatków, które trzebaby ponieść za wynajęcie domów wakacyjnych przez 10 lat kolejnych wakacji i urlopów zrówna się z kosztem takiego zakupu. Można również oczekiwać, że bieżące koszty utrzymania pokrywane będą z wynajmu w pozaurlopowych tygodniach.

Przychody z wynajmu.
Jednocześnie, poza możliwością pobytu danej rodziny lub uczestnika przez 3 lub 4 tygodnie w roku w zakupionej nieruchomości, całość grupy czerpie korzyści z ewentualnego wynajmu nieruchomości w pozostałym czasie, który nie jest zajęty przez innych uczestników z grupy.

Elastyczność programu

Tygodnie przypisane dla danego uczestnika lub danej rodziny wyznaczane są rotacyjnie lub w inny uzgodniony sposób zgodnie z regulaminem zaakceptowanym przez daną grupę. Alternatywnie każda z rodzin może zdecydować, że w czasie przypisanych jej tygodni nie chce spędzać tam urlopu i wynająć lokal czerpiąc wyłączną korzyść z czynszu za ten okres lub - na zasadzie wymiany z innymi grupami - korzystać z nieruchomości w innych lokalizacjach lub nawet krajach. Oczywiście dana grupa może inaczej ustalić zasady i sposób korzystania z nieruchomości. Możliwe jest przy uwzględnieniu zaangażowania kapitałowego każdego z uczestników, a nawet - szczególnie przy grupach z danej rodziny lub grupy znajomych - niezależnie od niego - ustalenie, że np. seniorzy będą korzystać z tygodni pozawakacyjnych, rodziny z dziećmi szkolnymi w okresie lipiec-sierpień, rodziny z małymi dziećmi – czerwiec-wrzesień. Możliwe jest też zorganizowanie grup nastawionych wyłącznie na czerpanie korzyści z wynajmu z perspektywą faktycznego pobytu dopiero za kilka lat np. na emeryturze. Program zakupu grupowego można połączyć ze wspólnym zakupem lub leasingiem samochodu (do wyłącznego korzystania w przypisanych okresach), a przez to uniknąć kosztów najmu auta. W rodzinnych programach grupowych możliwe jest też wspólne zaangażowanie opieki dla dzieci połączonej z nauką języków i zajęciami artystycznymi lub sportowymi. Wartym rozważenia jest także zakup przez grupę dwóch lub większej ilości nieruchomości w jednym lub kilku krajach lub regionach, co zapewni wszystkim jej uczestnikom ciągłą atrakcyjność miejsca pobytu i elastyczność czasu korzystania.

Kwestie formalne

Grupowy zakup nieruchomości pomimo, że jest realizowany z przeznaczeniem do wspólnego korzystania podlega wszelkim regulacjom prawa tak jak zakup indywidualny, a każdemu nabywcy przysługuje określone prawo własności, które podlega dziedziczeniu i może być zbyte. W zależności od oczekiwań danej grupy zastosowanie może mieć nabycie we współwłasności lub poprzez uczestniczenie jako beneficjent stowarzyszenia, fundacji lub wspólnik spółki.

Zapytaj o szczegóły

Wypełnij formularz a nasi specjaliści się z Tobą skontaktują lub zadzwoń do nas.

Zadzwoń do Nas + 48 606 788 739